Арсенал изненадващо или не загуби с 3:1 от Брайтън в мач от Купата на Лигата. Головете за "чайките" бяха дело на Тайрик Лампти, Каору Митома и Дани Уелбек, а за "артилеристите" точен бе Еди Нкетиа.

46 снимки

През първото полувреме имаше само два точни удара между двата отбора, но и двата се превърнаха в попадения. Еди Нкетия откри в 20-та минута след хубав пас на Рийс Нелсън, но в 27-та минута съдията даде правото на Брайтън да изпълни наказателен удар. Дани Уелбек се нагърби с изпълнението и не пропусна, правейки резултата 1:1.

В 58-та минута появилият се като резерва Каору Митома завърши хубава комбинация за "чайкитие", като успя да оформи пълния обрат. В 71-та минута Тайрик Лампти получи от Били Гилмор, а бранителят не се поколеба да вкара и третото попадение за Брайтън в мача.

До края на срещата Арсенал натисна, но не успя да отбележи гол и така напуска надпреварата още след първата си среща.