Отборът на Брайтън постигна драматична победа срещу Стоук Сити във ФА Къп. Така "чайките" продължават към 1/16-финалите на турнира.

Ян Пол ван Хеке вкара в собствената си врата в 16-ата минута, но неговите съотборници Первис Еступинян и Люис Дънк се разписаха преди и след почивката за 2:1.

Стоук Сити изравни отново чрез Люис Бейкър от дузпа за игра с ръка на Дънк, но "грънчарите" нямаха сили за повече. Жоао Педро даде преднина на Брайтън в 71-та минута, а девет по-късно Ван Хеке се реабилитира за автогола с асистенция за втория гол на бразилския нападател.

В други мачове от третия кръг Блекбърн надви с 5:1 Кембридж Юнайтед, Хъл Сити и Бирмингам завършиха наравно 1:1, Плимут победи Сътън с 3:1, а Саутхемптън отнесе Уолсол с 4:0.