Катастрофален Манчестър Юнайтед беше прегазен от Брайтън с 1:3. "Чайките се позабавляваха насред "Олд Трафорд'' и затвърдиха силното си представяне от началото на сезона.

Манчестър Юн Брайтън

източник: sofascore.com

Дани Уелбек откри след 20 минути игра, а Расмус Хойлунд изравни в края на полувремето, само за да види как попадението му е отменено. Момчетата на Де Зерби се разиграха през втората част и вкараха нови 2 гола дело на Паскал Грос (55) и Жоао Педро (71). В 73-та минута Ханибал Меджбри върна един гол за домакините.

Следващите ангажименти на отборите са в Европа. "Червените дяволи" имат много тежка задача в Шампионската лига срещу Байерн. Брайтън пък е домакин на АЕК в Лига Европа.

Gulliver/GettyImages
24 снимки

Юнайтед опита домакински натиск в началните минути. Маркъс Рашфорд и Серхио Регилон показаха напориста играв половината на Брайтън. Рашфорд стигна и до шанс да стреля към вратата, но Стийл отрази удара от малък ъгъл на английския национал.

Манчестър Юнайтед направи страхотна атака. Всичко започна с техични действия на Кристиан Ериксен в собствената половина. Топката бързо се пренесе до лявото крило, където Рашфорд центрира, но не успя да намери Хойлунд. Атаката обаче си заслужава да се види още веднъж.

В 20-та минута Брайтън смълча "Олд Трафорд". След добре развита атака топката стигна в дясно до Адингра. Тоз подаде в наказателното поле. Там Лалана много хитро прескочи топката, а зад него Уелбек прати топката в мрежата.

Реакция от Юнайтед след като изостана в резултата липсваше. Футболистите на Ерик тен Хаг държаха топката в средната третина, но дори не се приближаваха до вратата на Брайтън. Гостите много умело затваряха всички пространства и чакаха удобен момент за контраатака.

В края на полувремето Юнайтед вкара, но голът беше отменен. Рашфорд се справи с Ван Хеки и подаде към Хойлунд, който реализира. При паса на Рашфорд обаче топката беше преминала аутлинията и след ВАР резултатът остана 0:1.

Домакините излязоха на терена през втората част в търсена на изравняване на резултата. Вместо това нова порция неточности позволи на Брайтън да опита да порази целта за втори път. Уелбек обаче не успя да запише за втори път името си сред голмайторите.

Брайтън направи много сериозна заявка за победата в 53-та минута. Тарик Лампти подаде към Паскал Грос в наказателното поле. Халфът на "чайките" с елементарно движение без топка финтира Лисандро Мартинес и прати топката в долния десен ъгъл на Онана.

Расмус Хойлунд беше заменен от Антони Марсиал в търсене на поне частичен обрат в оставащите 25 минути от срещата.

В 71-та минута дойде нова порция разочароование за Юнайтед. Лампти с втора асистенция подаде на Жоао Педро и той с много майсторски удар прати топата в далечния ъгъл на вратата.

Само 2 минути по-късно Ханибал Меджбри стреля от дистанция и успя да върне един гол за "червените дяволи".