Брайтън спечели с 1:0 домакинството си на Кристъл Палас в отложен мач от 8-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата вкара Соломон Марч четвърт час след началото ѝ.

След успеха „чайките“ са 7-и в класирането с актив от 42 точки, докато Палас остава на 27-ото място с 27 пункта.
В началото на второто полувреме мачът беше прекъснат за кратко, защото част от осветлението на „Амекс Стейдиъм“ изгасна. Феновете по трибуните запалиха символично фенерчетата на смартфоните. Когато проблемът беше отстранен, съдията поднови играта.

Gulliver/GettyImages
46 снимки

Гостите стартираха по-добре, но пропуснаха две добри възможности да излязат напред в резултата. Четвърт час след началото Брайтън наказа пропуските и на свой ред поведе. Каору Митома асистира на Соломон Марч, който хладнокръвно реализира за 1:0.

След отбелязаното попадение домакините играеха все по-уверено и пропуснаха няколко шанса да удвоят преднината си. В 52-рата минута Первис Еступинан проби в наказателното поле на Палас и стреля по земя. Вратарят Джо Уитуърт се отчете със спасяване.

В 66-ата минута Алексис Мак Алистър засече с глава центриране от ъглов удар. Топката влизаше точно под напречната греда. Уитуърт обаче отново запази мрежата си. До края домакините неутрализираха съперника и успяха да се поздравят с крайния успех.