Отборът на Брайтън победи по категоричен начин с класическото 3:0 гостуващия Нюкасъл Юнайтед в двубой от 29-ия кръг на английската Висша лига. Попаденията отбелязаха Леандро Тросард в добавеното време на първата част, Дани Уелбек в 51-ата и Нийл Мопе в 68-ата минута.

Гостите бяха безлични през целия двубой, но бяха на секунди да се оттеглят на почивката при 0:0, когато в добавеното време Леандро Тросар откри резултата с удар извън наказателното поле.

В 51-ата минута Дани Уелбек удвои с чудесен изстрел, също от дистанция, а в 68-ата Нийл Мопе оформи крайния резултат отблизо след центриране в наказателното поле.

Gulliver/GettyImages
92 снимки

Най-чистата ситуация за Нюкасъл се откри пред Райън Фрейзър, който нацели страничната греда в началото на второто полувреме.

С тази победа Брайтън вече има 32 точки, но остава на 16-ата позиция, докато Нюкасъл е позиция по-надолу и точно над чертата с 28 точки, на само две от опасната зона. В следващия кръг „чайките“ гостуват на Манчестър Юнайтед, а „свраките“ приемат Тотнъм.