Брайтън и Кристъл Палас не излъчиха победите, завършвайки 1:1 в първи мач от 22-ия кръг на Висшата лига. След нулево първо полувреме гостите откриха резултата чрез Конър Галахър, но автогол на Йоаким Андерсен оформи крайния резултат.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

През първото полувреме Паскал Грос пропусна дузпа, а след това атаката на домакините продължи, но голът на Нийл Мопе бе отменен заради засада след преглеждане на ситуацията с ВАР.

В 69-ата минута гостите откриха резултата, след като Джефри Шлуп подаде към Конър Галахър, който бе точен отблизо.

Брайтън натисна в следващите минути и три минути преди края на двубоя възстановиха равенството. Йоаким Андерсън бе на грешното място и си отбеляза нелеп автогол.

След равенството Брайтън заема осмта позиция с актив от 28 точки, докато Кристъл Палас е 11-и с четири по-малко.