Отборите на Брайтън и Саутхемптън завършиха при резултат 2:2 двубоя си от 34-ия кръг на английската Висша лига.

Gulliver/GettyImages
22 снимки

Домакините поведоха още във втората минута чрез Уелбек, но в края на първата част Салису имаше нещастието да си отбележи автогол.

В добавеното време Уорд-Праус намали пасива на "светците" и двата отбора се прибраха в съблекалните при резултат 2:1.

С подновяването на играта нов гол на Уорд-Праус оформи равенството 2:2, което остана непроменено до края, въпреки, че в 78-ата минута Грос отбеляза трето попадение за домакините, което обаче бе отменено заради засада.

Така двата отбора взеха по точка, с което Саутхемптън остава на 13-о място с 40 пункта, докато Брайтън е две позиции по-нагоре с 41 точки.