Брайтън спечели с 1:0 срещу Нотингам Форест у дома. Единственият гол в мача падна през първото полувреме като защитникът на гостите Омобамиделе вкара топката във вратата си. Форест остана над зоната на изпадащите, като разликата пред Лутън е само 3 точки. Брайтън сложи края на серия от три поредни загуби и с този успех вече е с 42 точки и вече вярва в шансовете си за седмата позиция.

Решителните минути в двубоя бяха около 30-а. Първо Брайтън вкара за 1:0 в 29-а минута. Пряк свободен удар бе изпълнен прецизно от Паскал Грос, а защитникът на гостите Андрю Омобамиделе си отбеляза автогол. Само две по-късно нападателят на Нотингам Форест Дивок Ориги излезе сам срещу вратаря на Брайтън Барт Фербрюген, но не успя да прати топката в мрежата.

През цялото второ полувреме Форест се опита да изравни, но нямаше чисти ситуации за отбелязване на гол.