Брайтън дръпна на първата позиция в Чемпиъншип след класическа победа с 3:0 над Куинс Парк Рейнджърс.

Отборът е първи с 51 точки, 2 повече от Нюкасъл, който в последния си мач загуби от Шефилд Уензди с 0:1.

Още в 11-ата минута Сам Белдок откри резултата в полза на Брайтън с невероятен мощен шут от далечна дистанция, който не остави никакъв шанс на вратаря на КПР.

До почивката повече голове не паднаха. В 52-ата минута обаче, Глен Мъри увеличи преднината на своя тим. Реферът отсъди дузпа в полза на домакините след нарушение срещу Дейл Стивънс насред наказателното поле, а Мъри безкомпромисно се разписа за 2:0.

В 56-ата минута капитанът на КПР Недум Онуоха получи директен червен картон и остави тима си с човек по-малко.

В 69-ата минута Антони Нокер оформи крайното 3:0 с чудесен диагонален изрел, който никой от защитниците не съумя да спре.