Брайтън енд Хоув Албиън и Борнемут направиха равенство 2:2 в мач от 21-ия кръг на Висшата лига, игран на стадион „Американ Експрес Къмюнити“ в югоизточния град.

„Чайките“ наложиха домакински натиск в началото на двубоя, който даде резултат още в 5-та минута, когато Антъни Нокарт откри резултата след добра асистенция на Искиердо.

Постепенно гостите изравниха играта и в 33-та минута успяха да възстановят равенството чрез Стив Кук.

Три минути след почивката опитният централен нападател Глен Мъри отново изведе Брайтън напред, но 11 минути преди края Калъм Уилсън оформи крайното 2:2.

След това равенство Брайтън заема 12-та позиция в класирането с 23 точки, докато Борнемут е едно място по-надолу с две точки по-малко.