Мидълзбро и Дарби Каунти останаха вплетени в здрава битка за 6-ото място в Чемпиъншип и след 45-ия предпоследен кръг във втория ешелон на английския футбол. Боро у дома се справи трудно с 2:1 срещу Рединг, докато Дарби Каунти взе успех с 2:0 при гостуването срещу Бристол Сити.

На своя „Ривърсайд” Боро трябваше да осъществява пълен обрат. Даниъл Лоудър изведе Рединг напред в 11-ата минута.  С два гола в рамките на 8 минути домакините преобърнаха развоя на срещата. Люис Уинг изравни за 1:1 в 31-ата , а в 39-ата Брит Асомбалонга реализира дузпа.

В същото време Дарби стигна труден успех срещу пряк конкурент като Бристол, който остава с мач по-малко. В 11-ата минута „овните” трябваше да правят принудителна смяна заради травмата на основен бранител като Фикайо Томори. Седем по-късно Том Лоурънс се възползва от асистенция на Мейсън Маунт, за да открие резултата. След почивката Джейдън Богъл подсигури успеха с попадение в 77-ата минута, а той дойде след съперник в числено намален състав (заради червения картон на Антоан Семеньо в 59-ата).

Във временното класиране Дарби остава 6-и със 70 точки, с колкото разполага и 7-ият Мидълзбро (който обаче има и мач повече). Бристол Сити има 66 пункта на 8-ото място.

В същото време Родъръм официално стана третият изпаднал от Чемпиъншип, като последва Болтън и Ипсуич по пътя към Първа лига. Това стана факт след поражение 1:2 от 4-ия в класирането Уест Бромич (80).