Борнемут бързо забрави тежкото крушение с 0:4 у дома срещу Ливърпул във Висшата лига преди няколко дни, след като разби с гръмкото 5:0 на своя „Вайталити Стейдиъм“ втородивизионния Суонзи Сити в първа среща от четвъртия кръг на ФА Къп.

„Черешките“ на Андони Ареола решиха всичко още през първото полувреме, когато отбелязаха и петте попадения във вратата на Андрю Фишър.

Снимки: Gulliver/GettyImages
32 снимки

Всичко стартира още в седмата минута, когато Лойд Кели откри, а 180 секунди по-късно Алекс Скот удвои. Четири минути след това се разписа и Луис Синистера, за да оформи класиката и до голяма степен да предопредели крайния победител.

В 35-ата минута Дейвид Буркс, който се отчете с асистенциите за първите две попадения в срещата, добави още един гол, а Доминик Соланке довърши „лебедите“ в 44-ата минута.

По този начин Борнемут отива на 1/8-финалите в турнира, докато Суонзи ще съсредоточи сили в Чемпиъншип.