Тимовете на Борнемут и Уест Бромич Албиън завършиха с резултатно реми 2:2 в мач от първия кръг на новия сезон в Чемпиъншип. Двата тима предложиха качествен мач и голове.

Борнемут откри резултата в 12-ата минута с гол на Маркондес, който беше намерен на чиста голова позиция фронтално срещу вратаря. О`Шей възстанови равенството с гол в 33-ата минута, след като се разписа с глава, надскачайки бранител на домакините.

През втората част зрителите видяха нови два гола. Отново Борнемут излезе напред в резултата с гол на Билинг в 52-ата минута, който се възползва от избита топка и намери празно пространство, за да реализира. Уест Бромич възстанови равенството в 67-ата минута, а точен беше Робинсън след отлична атака.

Така двата тима взеха по 1 точка в старта на шампионата.