Тимовете на Борнемут и Саутхемптън завършиха 1:1 в двубой от 15-ия кръг на Премиършип.

В 13-ата минута на срещата Върджил ван Дайк стреля добре по посока на Борнемут, но не съумя да намери целта, слес като топката мина встрани от вратата. Фрейзър Форстър направи чудесно спасяване в 33-ата минута, когато Чарли Даниелс стреля отлично, но не сполучи като беше отчаят от вратаря на гостите.

Малко по-рано Адам Смит падна в наказателното поле на Саутхемптън, но съдията Мос му вдигна жълт картон за симулация.

Все пак домакините откриха резултата в 42-ата минута след попадение на Райън Фрейзър и асистенция на Андрю Сърман.

През втората част гостите изравниха резултата с попадение на Чарли Остин, който не остави шанс на вратаря на "черешките" в 61-ата минута на срещата.

Срещата беше доста отворена и предложи доста интересни голови положения и пред двете врати. В крайна сметка независимо от положенията създадени от двата тима, резултатът се запази и завърши 1:1.

В класирането тимът на "светците" е на 11-ото място със 17 точки, а Борнемут е 14-ти с 15.