Уест Хем затвърди възходящата линия в представянето си, като записа трети пореден мач без загуба и постигна втора победа в същия отрязък от време. След успеха над Челси и нулевото реми срещу Арсенал „чуковете” се стовариха съкрушително върху Стоук с 3:0 в двубой от 18-ия кръг на Висшата лига.

Срещата започна с час закъснение заради проблеми с осветлението на стадион „Британия”, където един от головете бе дело на бившия любимец на местните фенове Марко Арнаутович. През лятото австриецът осъществи рекорден за Уест Хем трансфер, а сега отбеляза втория си гол за кампания именно срещу „грънчарите”. Иначе ключовата фигура за лондончаните се оказа Мануел Лансини, който изпроси дузпата за първия гол и след това асистира за другите две попадения.

Въпросният наказателен удар се случи в 18-ата минута, като определено актьорските качества на Лансини заблудиха съдията. Аржентинецът тръгна да пробива на скорост отляво в пеналта, а Ерик Питерс опита да го спре с шпагат. Холандецът бързо усети, че няма да стигне навреме до топката и умишлено не разгъна крака си. В този миг Лансини леко промени посоката на бягане и театрално подви крак, строполявайки на тревата. Реферът Греъм Скот се подлъга и посочи бялата точка и оттам Марк Ноубъл бе категоричен с шут в долния ляв ъгъл – 1:0.

До края на полувремето Уест Хем изпусна още две чисти ситуации чрез Марко Арнаутович. При първия случай – в 39-ата минута – изстрелът на австрийския национал бе спасен от Джак Бътланд, а при втория шутът му от дистанция премина малко над напречната греда.

Лондончани продължих да бъдат и по-опасният тим и през втората полувреме.  В 68-ата Арнаутович пак се размина на сантиметри с попадението, като негов изстрел разтресе напречната греда.

Все пак в 75-ата нападателят успя да се разпише срещу бившия си тим. Лансини матира отбраната, като завърши технично двойното подаване с Арнаутович, който овладя пред вратарското поле и с външен фалц прониза близкия долен ъгъл – 2:0.

Четири минути преди края „чуковете” пипнаха съперника на контраатака, като Лансини дриблира дълго и в точния миг изведе Диафра Сако съвсем сам срещу Бътланд. За сенегалеца не бе никакъв проблем да търкулне кълбото в долния ляв ъгъл – 3:0.

Успехът издигна Уест Хем до 15-ото място във временното класиране със 17 точки, колкото има и 14-ият Кристъл Палас. Стоук от своя страна регистрира 3-и поредна загуба и с 16 точки е на една над чертата.