Отборът на Борнемут записа голям успех при гостуването си на Брайтън, след като го победи с 5:0. Дан Гослинг даде тон за голеадата на „черешките” с първия гол в 33-ата минута, а Райън Фрейзър удвои в 55-ата. Антони Нокер си изкара директен червен картон в 68-ата, за да дойдат нови три гола за гостите. Първо Дейвид Бруукс покачи в 74-ата, а Калъм Уилсън направи 4:0 в 82-ата минута. Жуниор Станислас оформи крайния резултат на „Еймекс Стейдиъм” в 92-ата минута.

Така Брайтън остана 17-и и ще се бори здраво за оцеляването си, имайки 33 точки в актива, пет повече от 18-ия Кардиф Сити. Борнемут се изкачи до 12-ото място и има 41 пункта.

В пряк спор за оставане в лигата Бърнли взе изключително ценен успех при домакинството си на Кардиф Сити. Крис Ууд отбеляза първия гол в 31-ата минута, за да дойде и неговият втори гол в 92-ата. Така Бърнли се добра до 14-ото място с 39 точки, докато Кардиф остава 18-и 28 точки пет мача преди края.

Записалият три поредни победи тим на Евертън пък изненадващо загуби от вече изпадналия Фулъм. При гостуването си в Лондон „карамелите” бяха респектирани с 0:2, а Том Кеърни (46’) и Райън Бабел (69’) зарадваха пирово феновете на „котиджърс”. Фулъм остава 19-и с 20 точки, докато Евертън пропусна да се изкачи до седмото място и остана 9-и с 46 точки.

Саутхемптън пък записа изключителен успех в борбата за оцеляване, след като надделя с 3:1 у дома над съкрушения Уулвърхемптън. „Вълците” изиграха много слаб мач, дни след отпадането след обрат за ФА Къп. Нейтън Редмън бе точен на два пъти през първото полувреме (2’ и 30’), а между двата гола Вили Боли изравни в 28-ата. Третото попадение на „Сейнт Мерис” дойде в 71-ата минута и бе дело на Шейн Лонг.

Така Саутхемптън се издигна до 16-ото място и има 36 точки, докато Уулвс остана осми с 47 точки.