На изключителен и невиждан момент станаха свидетели зрителите на възловия двубой между Лийдс и Астън Вила в Чемпиъншип.

В 71-ата минута Матеуш Клих вкара попадение за Лийдс, но през това време играч на Вила - Джонатан Коджа, остана да лежи контузен на земята. Попадението предизвика бурна реакция от играчите на Астън Вила, които поискаха от Клих обяснение защо е продължил игра.

Съдията Стюарт Атуел обаче зачете попадението. След кратка суматоха играта бе подновена. При сблъсъците между футболистите реферът показа червен картон на Анвар Ел Гази. Жълти картони получиха Бамфорт (Лийдс) и Хюрихейн (Вила).

След старта на играта Марсело Биелса - ексцентричният треньорът на Лийдс, инструктира своите играчите си да пуснат гол на Аствън Вила в духа на феърплейя. Голът бе дело на Алберт Адома в 77-ата минута. Той пробяга целия терен и вкара на празна врата, докато съперниците останаха статични.

Единствен Понтус Янсон сякаш не разбра, че голът трябва да се пусне, и опита да атакува Адома - в крайна сметка, топката влезе във вратата.

Срещата завърши при 1:1. Тя беше ключова в борбата за промоция, тъй като при успех Лийдс запазваше шансове да измести Шефилд Юнайтед от втората позиция.

При този резултат обаче директна промоция за Висшата лига получава Шефилд Юнайтед (присъединява се към вече осигурилия си място в елита на Англия - Норич).

Лийдс остава трети, кръг преди края, и ще трябва да играе плейофите за влизане във Висшата лига.