Барнзли постигна победа с 3:2 в мача от 13-ия кръг на Лига 1. По този начин „червените“ записаха втора поредна победа в шампионата, докато „шапкарите“ прекъснаха серията си от три поредни успеха във всички турнири.

Домакините взеха ранен аванс след гол на Брад Потс в 5-ата минута. В 26-ата минута Камерън МакГиън удвои – 2:0.

В заключителните минути на първата част Лутън имаше идеална възможност да намали, но десният страничен стълб спря изстрел на Грант от фаул. В третата минута на добавеното време на първата част Колинс успя да върне едно попадение – 1:2.

След паузата играта вървеше по-спокойно, но в последните 20-ина минути се забеляза значително раздвижване. Тогава в 79-ата минута Мамаду Тиам вкара попадение за 3:1, след като майсторски завъртя топката в горния ляв ъгъл. 4 минути преди последния съдийски сигнал Джеймс Колинс отбеляза за втори път в мача, оформяйки крайното 2:3. Тоопката попадна в него, след като първо се отби в напречната греда след изстрел на Казенга Луалуа.

Във временното класиране Барнзли се движи втори с 25 точки, докато Лутън е осми с 19.