Лийдс Юнайтед спечели с 4:3 домакинството си на Фулъм на "Елънд Роуд" и продължи резултатната си серия в английското футболно първенство, след като се завърна в елита след 16-годишно отсъствие.

В предния кръг отборът загуби с 3:4 на "Анфилд", но във втория спечели първите си точки през новия сезон. Елдер Коща даде начало на головото шоу с топовен шут под горната греда в петата минута, а Александър Митрович изравни в 34-та от дузпа. Матеуш Клих обаче вкара от нов наказателен удар четири минути преди края на полувремето за 2:1, а Патрим Бамфорд в 50-та и отново Коща в 57-та дадоха три гола преднина на домакините.

Оторът на Скот Паркър, който стигна до Висшата лига през плейофите, върна два гола чрез резервата Боби Декордова-Рийд и отново Митрович, но резултатът 4:3 се запази до края на мача. Това бе първа победа за Лийдс във Висшата лига от април 2004 насам, докато Фулъм е без точки от два мача и е получил седем гола.