Астън Вила бе безкомпромисен и победи Шефилд Юнайтед при гостуването си с 5:0 в среща от 23-ия кръг на английската Висша лига.

Тимът от Бирмингам поведе с 4:0 още до почивката, като голмайстори през първата част бяха Джон Макгин в 12-ата, Оли Уоткинс в 16-ата, Леон Бейли в 20-ата и Юри Тилеманс в 30-ата минута.

Снимки: Gulliver/GettyImages
82 снимки

Още в самото начало на второто полувреме Алекс Морено съвсем пречупи съпротивата на "остриетата", като вкара пети гол за отбора на мениджъра Унай Емери. В добавеното време на мача Джак Робинсън от домакините вкара почетно попадение, но то не бе зачетено заради положение на засада.

Астън Вила се изкачи на четвърто място в класирането, като изпревари тима на Тотнъм, който по-рано през деня стигна само до равенство с Евертън.

Шефилд Юнайтед изглежда обречен, тъй като има само 10 точки на последното място и е на цели 10 точки от зоната на спасението.