Астън Вила спечели с 2:1 като гост срещу Брайтън в двубой от 15-ия кръг в шампионата на Англия. Два гола на Дани Ингс осигуриха обрат в резултата и първия успех за отбора от Бирмингам на чужд терен през кампанията. Това е и втора поредна победа за тима от Бирмингам във Висшата лига след успеха срещу Манчестър Юнайтед миналия уикенд.

Gulliver/GettyImages
31 снимки

Още преди изтичане на първата минута на двубоя Алексис Макалистър с удар в левия ъгъл даде преднина за "чайките", които бяха в серия от три поредни победи преди този двубой.

Астън Вила изравни чрез Ингс в 20-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Лис Дънк в наказателното поле срещу Джон Макгин.

След почивката гостите достигнаха до ново попадение чрез Ингс, който се разписа в 54-ата минута след асистенция на Дъглъс Луис.

Бирмингамци имат актив от 18 точки на 12-та позиция, докато "чайките" остават на седмото място във Висшата лига с 21 точки.