Отборът на Астън Вила надви Фулъм с 3:1 в мач от 12-ия кръг на Висшата лига. Тимът, воден от Унай Емери, се изкачи до петото място в английския шампионат и изостава само на точка от четвъртия Тотнъм. Фулъм пък е с 12 точки след 12 мача и е на 16-ата позиция.

Астън Вила взе добра преднина през първото полувреме, след като Антони Робинсън си вкара автогол в 27-ата минута, а след това Джон МакГийн удвои за домакините три минути ореди края на първата част.

В 64-ата минута пък Оли Уоткинс направи резултата класически.

Все пак виланите потрепериха малко след това, тъй като в 70-ата минута Раул Хименес намали изоставането на лондончани. В 82-ата минута пък Карлос Винисиус се разписа, но голът му бе отменен заради засада.

В последната минута на мача обаче добро положение се откри пред Уоткинс, който го пропиля. Той стреля встрани от вратата от близка дистанция.