Манчестър Юнайтед спечели с 2:1 гостуването на Фулъм в мач от 16-ия кръг кръг на Висшата лига. Кристиан Ериксен (14) даде аванс на "червените дяволи" с първия си гол за отбора, а Даниел Джеймс (61) изравни малко след влизането си в игра. 19-годишният аржентинец Алехандро Гарначо донесе победата на Манчестър Юнайтед в добавеното време на срещата с дебютното си попадение във Висшата лига.
Домакините влязоха по-активно в двубоя и още в 5-ата минута на Давид де Хеа се наложи да се намесва. Хубав пробив отляво на Уилиан продължи с подаване към Карлуш Винисиук, който стреля бе забавяне. Топката рикошира в крака на Маласия и допълнително затрудни вратаря на "червените дяволи", но той се справи. Читири минути след това Люк Шоу намери с дълъг пак Рашфорд пред наказателното поле на съперника. Английският национал овладя добре и пусна към Марсиал, чийто шут обаче бе париран от Бернд Лено.

Първи до попадение стигнаха гостите в 14-ата минута. Каземиро отне топката в средата на терена с шпагат за учебник и подаде към Марсиал, който спечели доста терен преди да продължи атаката наляво към Бруно Фернандеш. Португалецът пък с перфектен пас намери спринтиращия към далечната греда Кристиан Ериксен, за когото бе детска игра да прати топката в мрежата - 0:1.

Голът като че ли охлади ентусиазма на футболистите на Фулъм, които все по-трудно намираха път към вратата на Де Хеа. Все пак в 28-ата минута Уилсът опита да изненада вратаря на Юнайтед, който обаче изби удара му. Две минути след това Марсиал пропусна да удвои аванса на "червените дяволи", след като бе изведен отлично от Бруно Фернандеш. Слабият му удар първоначално мина зад Лено, но от втори опит вратарят успя да улови топката. Отново пред Марсиал се откри добра възможност пет минути преди почивката, след като бе намерен с прекрасно центриране от Люк Шоу. Този път ударът му с глава мина над вратата. В добавеното време на първата част "златен" шанс се откри пред Ериксен, след като получи топката сам около точката на дузпата, но не уцели вратата.

Второто полувреме започна така, както завърши първото - с голово положение пред вратата на домакините. Бернд Лено обаче бе блестящ и спаси първо удара на Еланга, а след това и добавката на Рашфорд. После дойде ред и на Де Хеа да показва класа. В 52-ата минута само в рамките на няколко секунди той направи две великолепни спасяванеия, които западиха преднината на Юнайтед. Първо отрази шут отблизо на Карлуш Винисиус, а след това се разтегна и изби удар с глава на Тим Рийм. В 59-ата минута фантастичен пас на Бруно Фернандеш към Рашфорд бе разгадан от Бернд Лено, който със спринт извън наказателното си поле не позволи на нападателя на "червените дяволи" да стигне до топката.

В 61-ата минута настойчивостта на Фулъм най-накрая бе възнаградена. Уилиан нахлу по левия фланг и пусна прострелен пас във вратарското поле, където бившият играч на Манчестър Юн - Даниел Джеймс се ориентира най-добре и отклони топката в мрежата за 1:1.

Невероятна задна ножица на Палиня в 72-ата минута изпробва рефлекса на Де Хеа, който за пореден път се намеси блестящо и изби. Голям шанс пропиля резервата Скот Мактомини в 83-ата минута, когато от вратарското поле с глава прати топката в аут. Виктор Линдельоф пък имаше решаваща намеса в 88-ата минута след опасно центриране на Дан Джеймс.

В третата минута от добавеното време аржентинският талант Алехандро Гарначо донесе трите точки на Манчестър Юнайтед. Двойно подаване с Кристиан Ериксен изведе бързоногия младок на стрелкова позиция и с удар в далечния ъгъл той не остави шансове на Лено - 2:1 за Манчестър Юнайтед.

ФУЛЪМ - МАНЧЕСТЪР ЮН 1:2

0:1 Кристиан Ериксен (14)
1:1 Даниел Джеймс (61)
1:2 Алехандро Гарначо (90+3)

Фулъм: 17. Лено - 14. Рийд, 31. Диоп, 13. Рийм, 33. Робинсън - 10. Кеърни, 26. Палиня - 8. Уилсън, 18. Перейра, 20. Уилиан - 30. Карлуш Винисиус
Мениджър Марко Силва
Манчестър Юнайтед: 1. Де Хеа - 12. Маласия, 2. Линдельоф, 6. Мартинес, 23. Шоу - 18. Каземиро, 14. Ериксен, 8. Фернандеш - 36. Еланга, 10. Рашфорд, 9. Марсиал