Арсенал победи Нюкасъл с 2:0 в мач от 35-ия кръг на Висшата лига. Мартин Йодегор откри резултат, а Фабиан Шер си отбеляза автогол през втората част. Арсенал е втори с актив от 81 точки, само една зад лидера Манчестър Сити, докато Нюкасъл остава на трета позиция с 65 пункта на сметката си.

Gulliver/GettyImages
76 снимки

Първата по-сериозна ситуация бе още във втората минута, след като Джейкъб Мърфи беше в добра позиция, достигайки до центриране от крилото, но ударът му от точката на дузпата не беше достатъчно точен и се отби от лявата греда.

В 7-а минута Якуб Кивиор игра с ръка и съдията отсъди дузпа за "свраките". Ситуацията бе разгледана с ВАР, като близо три минути не можеше да се вземе решение, а накрая главният арбитър сам прегледа ситуацията на монитора встрани от терена, преди да отмени наказателния удар.

В 14-а минута Мартин Йодегор овладя по перфектен начин подаване, дошло от Жоржиньо, и отправи фантастичен далечен изстрел, поразил десния ъгъл на Нюкасъл. Страхотен удар и никакъв шанс за Ник Поуп да реагира - 1:0 за Арсенал.

Габриел Мартинели достигна до прецизно подаване в 21-а минута и остана очи в очи с вратаря, но ударът му бе отразен от Ник Поуп. Последва добавка от друг играч на "артилеристите", но стражът на Нюкасъл отново бе на ниво и изби в корнер.

Не бяха изминали и две минути, преди отново играч на Арсенал да получи между линиите на противника, като Букайо Сака овладя и се измъкна, а пред него бе само Ник Поуп, но английският атакуващ играч стреля право в стража на Нюкасъл. Това бе нов страхотен шанс за "артилеристите"!

Секунди по-късно "свраките" организираха страхотна атака, а Джо Уилок овладя добре в наказателното поле, като отправи мощен удар с десния крак, но Аарън Рамсдейл този път блесна с невероятен рефлекс. В 41-а минута Арсенал организира чудесна атака, при която Мартин Йодегор дриблира добре, но се забави с решението и пасът му към Габриел Мартинели закъсня, а бразилецът не успя да се справи.

В петата минута на добавеното време Арсенал можеше да удвои резултата, след като Букайо Сака намери Йодегор, а последният направи страхотен финт, преди да стреля с десния крак, но Ник Поуп направи поредното си феноменално спасяване.

В 49-а минута Александър Исак достигна до превъзходно центриране в наказателното поле и нацели дясната греда с удара си с глава. Какъв късмет за Арсенал! Секунди по-късно "артилеристите" отново се пропукаха в отбрана, след като Трипиър достави топка в наказателното поле от свободен удар, а изстрелът с глава на Фабиан Шер бе спасен по изумителен начин от Аарън Рамсдейл.

Не бе изминала и минута, след като Габриел Мартинели получи в опасна зона и си освободи пространство, след което стреля с десния крак, но топката се отби от напречната греда. Късмет този път за Нюкасъл! В 72-а минута Фабиан Шер отклони топката зад собствения си вратар след центриране на Габриел Мартинели, като Ник Поуп нямаше как да реагира. Какъв малшанс за Нюкасъл и резултатът стана 2:0 за Арсенал.

В 90-а минута Фабиан Шер овладя отскочила топка и отправи мощен удар от границата на наказателното поле, който профуча малко над напречната греда на Арсенал. В добавеното време Сен Максимен опита добър изтрел с десния крак, но Рамсдейл бе подготвен и изби с една ръка в корнер.

Това бе и всичко по интересно в сблъсъка, в който Арсенал надделя с 2:0 над Нюкасъл.

Стартови състави:

Нюкасъл: 22. Ник Поуп, 33. Дан Бърн, 4. Свен Ботман, 5. Фабиан Шер, 2. Кийрън Трипиър, 28. Джо Уилок, 39. Бруно Гимараеш, 7. Жоелинтон, 9. Калъм Уилсън, 23. Джейкъб Мърфи, 14. Александър Исак

Треньор: Еди Хау

Арсенал: 1. Аарън Рамсдейл, 35. Олександър Зинченко, 6. Габриел Магаляеш, 15. Якуб Кивиор, 4. Бен Уайт, 34. Гранит Джака, 20. Жоржиньо, 8. Мартин Йодегор, 11. Габриел Мартинели, 7. Букайо Сака, 9. Габриел Жезус

Треньор: Микел Артета