Само три дни преди мача Арсенал- Лудогорец в Шампионската лига, артилеристите се наложиха с доста труд и мъка над Суонси с 3:2. Тио Уолкот даде аванс от два гола на Арсенал, след като се разписа в 26-ата и в 33-ата минута.

Гилфи Сигурдсон върна едно попадение в 38-ата минута, а след почивката Месут Йозил в 57-ата след пас на Алексис Санчес покачи на 3:1.

Но Борха Бастон отново върна напрежението, разписвайки се в 67-ата минута за 2:3.

Четири минути по-късно Гранит Джака получи директен червен картон, а Суонси- макар и на последните места, създаде доста напрежение за хората на Арсен Венгер.

Състав на Арсенал: Петер Чех, Начо Монреал, Лоран Кошчелни, Шкодран Мустафи, Ектор Бейерин, Месут Йозил (83- Киърън Гибс), Санти Касорла, Гранит Джака, Тио Уолкът, Алексис Санчес (82- Алекс Окслйд-Чембърлейн), Алекс Ауоби (68- Франсис Коклен)