Защитникът Габриел се реваншира за груба грешка с втория гол при победата на Арсенал с 2:1 над Фулъм, която остави "артилеристите" безгрешни през новия сезон във Висшата лига и ги върна на върха с пълен актив от 12 точки след четири мача.

Gulliver/GettyImages
86 снимки

Габриел позволи на Фулъм да поведе през второто полувреме, но се разписа след ъглов удар в 86-та минута и довърши обрата.

Фулъм вкара първия гол в 56-ата минута, когато Габриел загуби топката в собственото си наказателно поле. Сръбският нападател Александър Митрович я отне преодоля с лекота вратаря Арън Рамсдейл с прецизен удар в далечния ъгъл.

Габриел вкара победния гол на празна врата, след като Бернд Лено не успя да избие топката след центриране от ъглов удар. Това се случи при завръщането на германския вратар на "Емиратс", където той се подвизаваше преди трансфера в лондонския съперник през лятото.

Изравнителният гол бе дело на Мартин Йодегор, който преодоля Лено след рикошет в 64-та минута.