Арсенал победи Шефилд Юнайтед с 6:0 в мач от 27-я кръг на Висшата лига. Автогол си отбеляза Джейдън Богъл, докато Мартин Йодегор, Габриел Мартинели, Кай Хаверц, Деклан Райс и Бен Уайт вкараха по едно попадение. "Артилеристите" бяха господари на терена, като още до 25-а минаута резултатът бе 4:0, а темпото през втората част значително падна. "Остриетата" не бяха на ниво и изглеждаха изключително немотивирано, като не успяха по никакъв начин да затруднят съперника. С тази победа Арсенал остава 3-и с 61 точки, само на две от върха, докато Шефилд е последен с едва 13 пункта на сметката си.

Gulliver/GettyImages
41 снимки

Още във втората минута Арсенал можеше да открие резултата, като Букайо Сака си освободи празно пространство в наказателното поле и не се поколеба да стреля, но нацели напречната греда. Габриел Мартинели връхлетя върху отскочилата топка и шутира с десния крак, но футболист на домакините изчисти превъзходно от самата голлиния, спасявайки сигурен гол.

В 5-а минута Деклан Райс получи топката в опазна зона и върна хубав пас към точката на дузпата, където бе Мартин Йодегор, а норвежецът се отскубна от противниковия състезател и успя да се разпише с лекота - 1:0 за Арсенал.

В 13-а минута Букайо Сака проби до самата аутлиния и пусна остър пас, като защитата на Шефилд не се справи по добър начин, а Джейдън Богъл допусна груба грешка, като отигра нескопосано и сам вкара топката във вратата си - 2:0 за Арсенал.

Само две минути по-късно "артилеристите" организириха бърза контраатака, при която Якуб Кивиор получи на левия фланг и намери Габриел Мартинели, а последният стреля от трудна позиция, като Гърбич отново бе безпомощен да се намеси - 3:0 за Арсенал.

В 21-а минута Деклан Райс видя празното пространство и опита шут от сериозна дистанция, но Гърбич внимаваше и спаси. Малко след това Габриел Мартинели освободи Кай Хаверц в празно пространство на границата на наказателното поле, а германският национал забеляза, че вратарят не е на голлинията и хладнокръвно вкара в долния десен ъгъл - 4:0.

В 39-а минута Букайо Сака получи в наказателното поле на съперника, като направи добро движение с тялото, преди да върне топката към Деклан Райс, който бе абсолютно свободен и необезпокяван успя да се разпише - 5:0 за Арсенал.

В 58-а минута Жоржиньо намери Кай Хаверц, който овладя добре и отклони към Бен Уайт, а крайният бранител отправи страхотен удар с левия крак, като преодоля Гърбич, за да вкара пореден гол в неговата врата - 6:0 за Арсенал.

Двайсет минути след това Якуб Кивиор стреля с глава към вратата от позиция около точката на дузпата след прилично центриране, но ударът беше лишен от точност и сила и се завъртя твърде далече покрай лявата греда. Малко след това Арсенал организира контраатака, която бе завършена от Габриел Жезус, който шутира с десния крак, но Гърбич успя да избие в корнер.