Арсенал разби с 5:0 Бърнли в двубой от 25-ия кръг на английската Висша лига. Два гола за „топчиите“ отбеляза Букайо Сака – вторият (от дузпа) и третият. Преди него Мартин Йодегор бе дал рано-рано преднина на лондончани. Четвъртото и петото попадение бяха дело съответно на Леандро Тросар и Кай Хавертц.

„Артилеристите“ са вече с 55 точки – две зад лидера Ливърпул. Третият Манчестър Сити е с 53, но и два мача пасив, един от които е още тази вечер срещу Челси.

Бърнли на Венсан Компани пък е предпоследен, на 19-а позиция с 13 точки. Спасителният бряг е на 7 пункта разстояние, а там в момента се намира Лутън (20 т.).

Gulliver/GettyImages
41 снимки

Бърнли - Арсенал

източник: Sofascore.com

Не отне много време на Арсенал да открие. След само 4-5 минути игра Мартин Йодегор намери мрежата на Трафърд с хубав изстрел от границата на наказателното поле, пласиран в долния ляв ъгъл. Норвежецът получи от Габриел Мартинели от лявото крило.

Последваха няколко по-спокойни минути около средата на частта преди Арсенал отново да вземе нещата в свои ръце и да опита да натисне. Атаките на "топчиите" ставаха все по-опасни, докато в 39-ата минута Леандро Тросар бе препънат в наказателното поле. Последва дузпа за Арсенал, която една от звездите на тима - Букайо Сака, превърна в гол за 0:2.

Със самото начало на втората част Арсенал уби и малкото останала интрига. Нападение на лондончани мина по целия хоризонтал на атаката, за да стигне до Букайо Сака. Английският национал получи пас в коридор, с няколко докосвания елиминира съперник и с мощен удар с десния крак направи резултата 0:3.

Точно 20 минути след началото на втората част Арсенал вкара и четвърти гол. Негов автор стана Леандро Тросар, който се възползва от отбита топка от защитата на Бърнли и я прати в мрежата на Трафърд за 0:4.

Петото попадение на „топчиите“ дойде в 78-ата минута. Тогава Кай Хаверц бе изведен малко странно след изпълнение на корнер и реализира гол за своя тим за 0:5.

FT / Бърнли - Арсенал 0:5

0:1 Мартин Йодегор 4`

0:2 Букайо Сака 41` (д)

0:3 Букайо Сака 47`

0:4 Леандро Тросар 66`

0:5 Кай Хавертц 78`

Бърнли: Джеймс Трафърд, Лоренц Асиньон, Дара О`Шей, Максим Естев, Анес Делкроа, Аарън Рамзи, Сандер Берге, Джош Браунхил, Уилсън Одоберт, Зеки Амдуни, Давид Датро Фофана

Мениджър: Венсан Компани

Арсенал: Давид Рая, Бен Уайт, Габриел Магаляеш, Уилиам Салиба, Якуб Кивиор, Мартин Йодегор, Деклан Райс, Кай Хавертц, Букайо Сака, Леандро Тросар, Габриел Мартинели