Арсенал се наложи над Борнемут с 3:1 в напрегнат мач с много картони, от 13-ия кръг на Премиършип.

Така "топчиите" останаха 4-и във временното класиране с 28 точки, на три от лидера Челси.

За успеха се разписаха Алексис Санчес (2) и Тио Уолкът.

Още във втората минута Месут Йозил отправи изстрел към вратата на гостите, но вратарят успя да избие.

Малко след това Брадли Смит застраши вратата на Петър Чех с удар от далечна дистанция, но топката прелетя вдясно на вратата.

Едва в 12-ата минута Алексис Санчес откри резултата след грешка в защитата на Борнемут. Бранител на "черешките" изпусна топката и чилиецът се възползва нанизвайки топката от ръба на наказателното поле.

Минута по-късно "топчиите" имаха претенции за дузпа. Брадли Смит и Нейтън Аке притиснаха Санчес в следсвие на което той падна. Реферът обаче не отсъди такава.

В 22-ата минута обаче даде дузпа в полза на Борнемут заради нарушение на Начо Монреал срещу Калъм Уилсън. Уилсън застана зад бялата точка и реализира хладнокръвно.

Няколко минути след това Борнемут имаше шанс да поведе след удар с глава на Адам Смит, но той прати топката над вратата. В 28-ата минута нова възможност се откри пред "черешките", но Чех беше на мястото си и изби топката.

Мохамед Елнени се опита да даде преднина на "артилеристите" десет минути по-късно, шутирайки от далеч, но беше неточен.

В последната минута на първото полувреме с диагонален удар Алексис удари гредата.

Тио Уолкът даде преднина (2:1) в 54-ата минута. Уолкът беше на точното място и след пас на Начо Монреал отбеляза с глава.

Той отпразнува попадението си сякаш люшка бебе в ръцете си, тъй като преди ден, на бял свят се появи второто му дете.

В средата на втората част "черешките" имаха претенции за още една дузпа заради ново провинение на Начо Монреал. Той игра с ръка в наказателното поле, но реферът не бе в позиция да види нарушението и то остана безнаказано.

В 82-ата минута Оливие Жиру, които влезе като резерва, стреля с глава но не успя да намери мрежата.

Играчите на Борнемут имаха шанс да изравнят в 90-ата минута, но изстрел с глава отиде отляво на вратата.

В добавеното време Оливие Жиру се реваншира за пропуска си по-рано и подаде с глава на Санчес, който вкара за крайното 3:1.