Арсенал загуби с 1:2 в гостуването на Фулъм от 20-ия кръг на Висшата лига. Така "артилеристите" пропуснаха възможността да посрещнат 2024-а година като лидери във Висшата лига. За тима на Артета поражението бе второ поредно и това позволи на Ливърпул да остане на върха, въпреки че е с мач по-малко.

Букайо Сака изведе гостите напред още в 5-ата минута, Раул Хименес възстанови паритета в 29-ата минута. Боби де Кордова Рийд донесе пълния обрат с втори гол за Фулъм в 59-ата минута.

Gulliver/GettyImages
25 снимки

Срещата започна по мечтан начин за "артилеристите", които поведоха още в 5-ата минута. Габриел Мартинели получи топката малко зад центъра и се стрелна по левия фланг. След като не бе спрян от бранителите на домакините, той навлезе в наказателното поле и шутира с десния крак. Вратарят Бернд Лено изби удара му, но добавката на дебнещия наблизо Букайо Сака се спря в мрежата на домакините - 0:1.

Фулъм отговори с чудесна многоходова атака в 19-ата минута, която бе завършена от Вилиан, но техничният му изстрел премина покрай вратата на Давид Рая. Две минути по-късно домакините поискаха дузпа за нарушение на Салиба срещу Боби Рийд, но повторенията показаха, че контакт между двамата няма.

Добрата игра на "котиджърс" даде резултат малко преди да измине първия половин час игра. Защитата на Арсенал бе поставена в шах от майсторско центриране отляво на Том Кеърни и Раул Хименес засече топката на далечната греда за 1:1.

Три минути преди почивката Габриел Мартинели можеше да върне аванса на гостите, но ударът му не намери очертанията на вратата. В добавеното време на първата част и съотборникът му Еди Нкетия пропусна добра възможност за гол.

Втората част започна с една промяна в състава на Арсенал - на мястото на неубедителния Якуб Кивиор в игра време Такехиро Томиясу. И това обаче не донесе желаното подобрение в играта и в 59-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. Центриране от корнер внесе напрежение в наказателното поле и след като гостите не успяха да изчистят топката, до нея стигна Боби Рийд, който отблизо я прати зад гърба на Давид Рая - 2:1.

Три минути след гола Букайо Сака направи огромен пропуск, след като бе оставен непокрит на ъгъла на вратарското поле, но прати топката високо над вратата на Фулъм.

В 71-ата минута Давид Рая спаси Арсенал от нов гол, след като се разтегна максимално и изби шут на Кеърни от границата на наказателното поле. Две минути преди края късметът покри "топчиите", след като удар на Палиня от фал срещна напречната греда.

FT ФУЛЪМ - АРСЕНАЛ 2:1

Фулъм: 17. Бернд Лено, 33. Антони Робинсон, 3. Калвин Баси, 4. Тосин Адарабиойо, 21. Тимъти Кастан, 10. Том Кеърни, 26. Жоао Палиня, 20. Вилиан, 22. Алекс Иуоби, 14. Боби де Кордова Рийд, 7. Раул Хименес

Мениджър Марко Силва

Арсенал: 22. Давид Рая, 15. Якуб Кивиор, 6. Габриел, 2. Уилям Салиба, 4. Бен Уайт, 41. Деклан Райс, 8. Мартин Йодегор, 29. Кай Хаверц, 11. Габриел Мартинели, 7. Букайо Сака, 14. Еди Нкетиа