Англия се потруди, преди да успее да надвие Швейцария с 1:0 в контрола, играна на стадиона в Лестър пред 30 000 зрители.

Единствения гол в мача реализира Маркъс Рашфорд с 54-ата минута, когато от близко разстояние успя да оползотвори центрирането отдясно на Кайл Уокър.

Англия - Швейцария 1:0

източник: БГНЕС

Мачът започна с голов шанс за „кръстоносците”, които не реализираха за малко чрез Шакири, уцелил гредата в 7-ата минута.

Преди да падне голът за „Трите лъва” обаче гостите имаха и още няколко  възможности да вкарат чрез Гавранович и Рикардо Родригес, след като бе изминал половин час от старта на мача.

През второто полувреме леко разбърканият състав на островитяните бе подсилен от Хари Кейн, но отново по-добрите шансове бяха за швейцарците. Шакири пропусна в 64-ата да изравни при най-добрия от тях, а Англия успя да запази преднината си и спечели с 1:0.