Мениджърът на Евертън Карло Анчелоти се оплака от съдийството на мача със Саутхемптън, загубен от „карамелите” с 0:2 като гост. През втората част Люка Дин бе изгонен с директен червен картон от рефера Кевин Френд.

„Не играхме добре, Саутхемптън бяха по-добри от нас и заслужено спечелиха. Понякога не можеш да покажеш най-доброто от себе си. Това дойде след наистина добра серия за нас. Сега трябва да гледаме напред със същия дух и вяра. Опитахме се да се върнем в мача, имахме добър контрол върху играта след почивката. Червеният картон е смешен, нямаше никакъв умисъл и не бе груб фал. Може би жълт картон. Може би всичкото говорене през седмицата срещу Пикфорд, срещу Ричарлисон, повлия на това решение, а това не правилно, не е справедливо. Ще обжалваме, със сигурност. Казах на играчите, че зимата и два и трябва да реагираме по някакъв начин”, сподели италианския тактик.