Нотингам спечели трудно с 2:1 домакинството си на Нюкасъл от 19-ия кръг на Чемпиъншип. „Свраките“ завършиха мача с 9 човека, след като двама от играчите на Рафаел Бенитес бяха изгонени още през първото полувреме. Домакините изпуснаха две дузпи, но стигнаха до трите точки в срещата.

Домакините имаха първата възможност в мача в 9-та минута, когато Дарлоу се наложи да отразява удара на Озбърн.

Джонджо Шелви бе изгонен в 33-та минута, след като фаулира Хенри Лансбъри в наказателното поле на Нюкасъл, а съдията свири дузпа за домакините.

Никлас Бендтнер изпълни наказателния удар, но Дарлоу успя да спаси.

Гол на Киърън Кларк в 37-та минута бе отменен заради нарушение срещу защитник на Нотингам.

Гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Касами в наказателното поле, но арбитърът подмина ситуацията.

Нюкасъл поведе с 1:0 в 45-та минута, след като Матю Кеш допусна груба грешка и позволи на Мат Ричи да вкара.

Домакините получиха правото да изпълнят нова дузпа в добавеното време на първата част, след като Пол Дъмет фаулира Лансбъри. Арбитърът изгони с директен червен картон Дъмет.

Наказателният удар бе изпълнен от Лансбъри, но Дарлоу отново бе на висота и спаси.

Нотингам успя да изравни резултата в 52-та минута, когато след много голямо разбъркване в наказателното поле на Нюкасъл най-съобразителен се оказа Никлас Бендтнер и той вкара.

Джамал Ласелс си отбеляза нелеп автогол в 86-та минута и Нотингам стигна до победата.

Нюкасъл допусна втора поредна загуба, но остава лидер в Чемпиъншип с 40 точки преди останалите мачове от кръга. Нотингам събра 25 точки след третата си поредна победа и е на тринайсто място във временното класиране.