Манчестър Юнайтед победи Кристъл Палас с 3:1 в приятелска среща, която е част от подготвителното турне на двата тима за новия футболен сезон. Мачът се игра пред 75 000 зрители на стадион „Мелбърн Крикет Граунд“ в Мелбърн, Австралия.

Юнайтед стигна до гол преднина през първото полувреме чрез Антони Марсиал. След подновяването на играта Маркъс Рашфорд и Джейдън Санчо направиха преднината на Манчестър класическа.

В 74-ата минута Джоел Уорд върна един гол за Кристъл Палас, но за повече отборът на Патрик Виейра нямаше  сили. В 84-ата минута Уилям Фиш от Манчестър Юнайтед получи директен червен картон, след като извърши нарушение, предотвратявайки втори гол да Палас.

Следващата проверка на Юнайтед ще е срещу друг английски тим - Астън Вила. Мачът е на 23 юли отново в Австралия.