Последният във Висшата лига - Филъм, изпусна преднината си срещу Уулвърхемптън и завърши при 1:1 на своя "Крейвън Котидж" в двубой от 19-ия кръг на шампионата. Така лондончани продължават да търсят първия си успех от повече от месец, след като вече са в серия от три равенства и три загуби в последните шест двубоя.

Уулвс, от своя страна, отново записа точка в актива си, след като преди няколко дни допусна поражение от Ливърпул (0:2).

Фулъм - Уулвс

източник: Gulliver/GettyImages

Младата звезда на "котиджърс" - Райън Сесеньон, даде аванс на домакините в 74-ата минута. 5 преди края обаче Ромейн Сейс се възползва от разбъркване в наказателното поле на съперника и донесе точка на своя тим.

След това равенство Фулъм остава последен - 20-ти, в таблицата с актив от 11 точки. "Вълците" са 9-ти с 26 т.

Първата част не успя да се отчете с кой знае колко добри положения пред двете врати. Единствения що-годе сполучлив шанс се отвори пред мексиканеца Раул Хименес в 13-ата минута. Той получи в непосредствена близост до вратата на Рико и опита да го изненада със задна ножица, но топката прелетя над вратата.

В 40-ата минута нападателят на Фулъм Александър Митрович преодоля бранител и се озова сам срещу Патрисио. Ударът на сърбина обаче срещна тялото на стража на гостите.

Втората част предложи дваж повече любопитни моменти. Домакините стигнаха до гола в 74-ата минута. Подаване от свободен удар позволи на Алфи Моусън да вкара кълбото в зоната пред вратаря. Патрисио опита да изчисти напред, но топката попадна на крака на Сесеньон. Играчът на домакините стреля от воле, като въпреки опитите на отбраната на "вълците" да изчисти, топката премина голлинията.

Уулвърхемптън изравни 5 минута преди края на двубоя. Кавалейро центрира по земя отляво, топката мина зад гърба на бранителите на Фулъм и пред стража Патрисио и в крайна сметка се озова пред Ромейн Сейс. Той от два-три не сгреши и изравни. В самия край удар на Митрович бе изчистен от голлинията от Конър Коуди.

Филъм - Уулвърхемптън 1:1

1:0 Райън Сесеньон 74

1:1 Ромейн Сейс 85'

Състави на двата отбора:

Филъм: Серхио Рико, Денис Одой, Алфи Моусън, Тим Реам, Сайръс Кристи, Жеан Сери (Кевин Макдоналд 82'), Джо Брайън, Абубакар Камара (Томас Карний 73'), Александър Митрович, Андре Шурле (Райън Сесеньон 66')

Треньор: Клаудио Раниер

Уулвърхемптън: Руи Патрисио, Райън Бенет, Конър Коуди, Уили Боли, Мат Дохърти, Жоао Моутиньо, Ромейн Сейс, Джони Кастро (Рубен Винагре 82') Морган Гибс-Уайт (Елдер Коща 63'), Адама Траоре (Иван Кавалейро 46'), Раул Хименес

Треньор: Нуно Еспириту Санту.

Главен съдия: Андре Маринър