Уотфорд загуби с 0:2 от Брайтън в мач от 25-ия кръг на Висшата лига. Нийл Мопе (44) и Адам Уебстър (82) вкараха за "чайките", които продължават да летят високо в класирането. 16-ата загуба от началото на сезона пък закотви Уотфорд в зоната на изпадане и не се вижда кък отборът ще се измъкне от нея.

Френският голаджия на гостите Мопе бе близо до откриване на резултата в 20-ата минута, но добра намеса на Бен Фостър предотврати попадението. Той все пак изведе Брайтън напред минута преди почивката, след като засече центриране отдясно на Терик Лампти.

Домакините опитаха да изравнят, но все нещо не им достигаше. Веднъж и гредата им попречи след удар на Еманюел Денис в 64-ата минута. Вратаят на "стършелите" Бен Фостър запази интригата почти до края, когато гостите отбелязаха втори гол. След изпълнение на ъглов удар Адам Уебстър надскочи отбраната и се разписа за 0:2.

“Чайките” заемат деветото място след днешния двубой с 33 точки, а Уотфорд е предпоследен с 15.