Отборът на Тотнъм победи с 3:0 тима на Ипсуич Таун в контролна среща, играна на стадиона на „шпорите“ в Лондон. Това бе и първата проверка за тима на Жозе Моуриньо по време на кратката предсезонна подготовка.

Резултатът бе открит от Райън Сесеньон още в третата минута, а в седмата Хьон-Мин Сот удвои. Крайният резултат бе оформен още преди да е изминал и половин час игра, като в 29-ата минута се разписа отново кореецът.

Дебют направи направиха двете летни нови попълнения до този момент – халфът Пиер-Емил Хойберг, който дойде от Саутхемптън, както и вратарят Джо Харт. Датчанинът бе титуляр, докато бившият английски национален страж се появи в игра през втората част.

Тотнъм ще изиграе още три контроли до началото на сезона. Лондончани ще срещнат още Рединг, Бирмингам Сити и Уотфорд.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо стартират новия сезон във Висшата лига на 12 август с домакинство на Евертън.