Отборът на Тотнъм победи Барнзли като домакин с 1:0 в двубой от 1/16-финалите за Купата на Лигата в Англия.

Победният гол бе дело на Деле Али в 65-ата минута.

Така петият във временното класиране на Висшата лига изхвърли от турнира 20-ия в Чемпиъншип Барнзли.

Двубоят бе едва втора среща между съперниците в тази надпревара след сезон 1986/87.

Домакините превъзхождаха опонентите си, като в 36-ата минута Ян Вертонген стреля опасно с десния крак, но встрани от вратата на Барнзли.

Деле Али бе изключително активен като в 53-ата минута негов удар бе блокиран от защитата на гостите. В 65-ата обаче той получи от кийрън Трипиер и бе точен за 1:0 за Тотнъм.

Пак Деле Али застраши вратата на Барнзли в 75-ата минута, когато обаче 21-годишният футболист пропусна целта.