Стоук Сити бе елитният тим, който отпадна от по-нискоразреден съперник в този трети кръг от ФА Къп.

Стоук отстъпи на четвъртодивизионния Ковънтри като гост с 1:2, като дори не успя да вкара гол от игрова ситуация.

Джордан Уилис откри в 24-та минута, а домакините се оттеглиха с този гол аванс на почивката. 10-тина минути след подновяването на играта Чарли Адам изравни от дузпа, но в 68-та минута Джак Гримър отново даде преднина на Ковънтри.

Така мач №200 на Марк Хюз начело на Стоук Сити със сигурност няма да остане особено паметен за него.

Сити не допусна изненада

Борнемут се спаси срещу треторазредния Уиган и направи 2:2, след като изоставаше с 0:2 на "Виталити стейдиъм". Стив Куук прати двубоя в преиграване с попадение в добавеното време на редовните 90.

Суонси също ще преиграва, като се докопа до 0:0 срещу лидера в Чемпишъншип Уулвърхемптън.

Астън Вила от Чемпиъншип пък отпадна след срамно 1:3 у дома от третодивизионния Питърбро.