Уест Хем Юнайтед постигна първа победа за сезона, след като надделя с 2:0 в гостуването си на Кристъл Палас в лондонско дерби от втория кръг. И двете попадения паднаха през втората част, когато Томаш Соучек откри в 67-ата, а Джаред Боуен оформи крайния резултат в 72-ата минута.

На „Селхърст Парк“ и двата отбора имаха положения в първите 20 минути на мача. Михаел Антонио и Мохамед Кудус бяха близо до гол за гостите, а Еберечи Езе и Одсон Едуар пропуснаха отлични възможности пред другата врата. Езе удари греда към края на първото полувреме.

След почивката ситуациите пред двете врати бяха далеч по-малко, а Уест Хем реши мача с двата гола в рамките на пет минути. Първо, Соучек се разписа след разбъркване в наказателното поле на съперника в 67-ата минута, като това бе първият удар на Уест Хам в очертанията на вратата на Палас, а до него се стигна след отлична работа на Аарън Уан-Бисака по дясното крило. За привлечения от Манчестър Юнайтед бранител това бе дебют за „чуковете“.

Пет минути след първия гол Боуен отбеляза първото си попадение в кариерата срещу Кристъл Палас и по този начин донесе първия успех на тима си през новата кампания.

В следващия кръг Кристъл Палас, който вече има две загуби през сезона в първите си два мача, гостува на Челси в друго лондонски сблъсък, а преди това приема Норич Сити в мач от Карабо Къп. За Уест Хем пък предстоят две домакинства – на Борнемут за Купата на Лигата и на шампиона Манчестър Сити във Висшата лига.