Воденият от сина на сър Алекс Фъргюсън - Дарън, третодивизионен тим на Питърбро Юнайтед претърпя загуба с 2:4 от елитния Бърнли в мач от третия рунд за ФА Къп и отпадна в началото на 2020-а година от най-старата футболна надпревара. Три от головете за тима на Шон Дайш дойдоха през първата част, когато Джей Родригес (8’), Ерик Питърс (15’) и Джеф Хендрик (23’) набързо дадоха комфортна преднина за домакините.

Айвън Туни все пак намали резултата в 39-ата, но Джей Родригес дванадесет минути по-късно пак даде триголова преднина за своя тим, за да може в 77-ата халфът на гостите Рики Джейд-Джоунс да оформи крайното 4:2.

Бърнли ще разбере своя съперник в четвъртия кръг, веднага след изиграването на последния двубой между Арсенал и Лийдс Юнайтед на 6-и януари.