След като Ливърпул загуби шансове да се добере до място в топ 4, мърсисайдци завършват сезона с формално гостуване на Саутхамптън. То започна добре за гостите, които поведоха с гол на Диого Жота в десетата минута. Роберто Фирмино удвои в 14-ата. Саутхамптън обаче изравни бързо. Джеймс Уорд-Праус намали в 19-ата, а Камалдин Сулемана изравни в 29-ата. Три минути след началото на втората част ганаецът направи пълен обрат с втория си гол в мача. Адам Армстронг направи 4:2 в 64-тата минута. Ливърпул обаче изравни с два гола за две минути. Коди Гакпо намали в 72-рата, а Диого Жота вкара втория си гол в 73-тата. За „светците“ отдавна стана ясно, че ще играят в Чемпиъншип през следващия сезон, а тимът на Юрген Клоп не може да бъде изместен от петата позиция и през следващата кампания ще играе в групите на Лига Европа.