Новият мениджър на Челси Антони Конте записа първи успех начело на "сините". Лондончани надиграха с 3:0 австрийския Волфсбергер в Клагенфурт. Резултатът откри Бертран Траоре в 40-ата минута. Рубен Лофтъс-Чийк в 84-ата минута реализира второто попадение за англичаните, а Натаниел Чалоба оформи крайното 3:0 в последната минута.

Резултатът в мача откри Бертран Траоре в 40-ата минута. Уилиан центрира в наказателното поле на австрийския отбор, където Траоре отблизо засече топката, тя бе спасена от вратаря, но отново рикошира в тялото на младока и се озова във вратата.

Челси удвои своята преднина в 84-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Волфсбергер Лофтъс-Чийк бе изпуснат и с глава изпрати топката във вратата на австрийския отбор.

Крайното 3:0 пък оформи Натаниел Чалоба в последната минута. Той получи топката пред наказателното поле, след което преодоля двама защитници и не пропусна да вкара.

Следващата контрола на Челси е срещу Ливърпул на 28 юли в Пасадина, щата Калифорния.

Съставът на Челси: Бегович, Джилободжи (Хектор 58), Тери, Иванович (Баба 46), Аина, Матич (Оби Микел 85), Траоре (Лофтъс-Чийк 58), Оскар (Чалоба 74), Моузес (Кенеди 89), Уилиан (Атсу 84), Коста (Батшуай 58)