Ливърпул спечели с 2:1 срещу Манчестър Сити в контрола, която се игра на „МетЛайф Стейдиъм“ в Ню Джърси. Мърсисайдци изоставаха в резултата с 0:1, но успяха да сътворят пълен обрат. За водения от Юрген Клоп отбор вкараха познатите герои – Мохамед Салах и Садио Мане. Египетският футболист се разписа само 52 секунди, след като се появи в игра. Нападателят започна подготовка в петък.

През уикенда на стадиона имаше концерт на Тейлър Суифт и тревното покритие бе в много лошо състояние.

Лукас Нмеча отправи хубав удар през първото полувреме, който бе спасен от Лорс Кариус.

Младият футболист на Манчестър Сити Люк Болтън имаше претенции за дузпа за извършено нарушение срещу него от Анди Робъртсън, но съдията не бе на същото мнение.

Едно от най-добрите положения за Ливърпул през първата част бе пропуснато от Адам Лалана, който отправи хубав удар, но не успя да намери очертанията на вратата на Клаудио Браво.

Манчестър Сити поведе с гол на Лерой Сане в 57-та минута.

Мохамед Салах успя да изравни резултата в 63-та минута.

Садио Мане пропусна няколко много добри възможности през второто полувреме за Ливърпул и по всичко изглеждаше, че ще се стигне до изпълнение на дузпи.

В добавеното време на срещата Тосин Адарабиойо фаулира Доминик Соланке в наказателното поле на Манчестър Сити и съдията свири дузпа за Ливърпул. Наказателният удар бе реализиран от Садио Мане, който донесе успеха за мърсисайдци.

Манчестър Сити: Клаудио Браво (46‘ Джо Харт) – Хъмфрис, Гарсия Мартрет, Денайър (46‘ Клаудио Гомес) – Болтън (75‘ Гаре), Марез (74‘ Деле-Баширу), Зинченко (67‘ Адарабиойо), Фодън, Харисън (67‘ Робъртс) – Нмеча (46‘ Лерой Сане), Диас (46‘ Бернардо Силва)

Ливърпул: Кариус (46‘ Келъхър) – Клайн (62‘ Груич), Гомес (46‘ Гомес), Ван Дайк (66‘ Ван Дайк), Робъртсън (63‘ Морено) – Вайналдум (46‘ Уудбърн), Фабиньо (63‘ Камачо), Милнър (66‘ Чиривела) – Лалана (46‘ Лалана), Стъридж (46‘ Соланке), Джоунс (62‘ Салах)