Норич намери обратно пътя към Висшата лига на Англия, след като изпадна от елита през 2014 година. Възпитаниците на Алекс Нийл победиха с 2:0 Мидълзбро във финалния плейоф на Чемпиъншип за влизане в елита и съвсем заслужено се присъединяват към Борнемут и Уотфорд, които ще бъдат другите новаци през идната кампания.

Успехът „канарчетата“ изковаха в лудия първи четвърт час на срещата, когато само в рамките на 6 минути зрителите на „Уембли“ видяха две греди – по една за всеки тим – и две попадения във вратата на Димитрос Константопулос. Така Норич успя да извлече максимума от първата част, когато бе видимо по-добър от сащисания си съперник, докато след паузата картината се промени, ала Боро не можа да застраши сериозно вратата на Джон Руди в нито един момент.

Нажежаването на емоциите започна в 9-ата минута, когато Камерън Джеръм бе потърсен с центриране в наказателното поле на Мидълзбро, но остана под топката. Бен Гибсън обаче не бе убедителен при изчистването и прати кълбото право у Брадли Джонсън. Халфът си спря топката и от въздуха изпрати топовен удар, който отскочи от напречната греда.

Само тридесет секунди по-късно Боро отвърна, като също разтресе рамката на вратата. Себастиан Басонг опита несериозно изчистване с пета, като подари кълбото на Йеле Восен. Белгиецът връхлетя върху нея и стреля мощно към горния ляв ъгъл, за да намери гредата в близост до сглобката.

Три минути по-късно резултатът беше открит след кошмарна грешка на Даниел Аяла. Централният бранител опита да финтира Джеръм до наказателното си поле, а нападателят му отне чисто и тръгна под остър ъгъл към вратата. Тъй като нямаше на кого да подава, той плъзна кълбото в близкия ъгъл, а вратарят на Боро не реагира добре – 1:0.

Още три минути трябваха на „канарчетата“, за да удвоят преднината си. Играчите на Алекс Нийл изплетоха чудесна акция със скоростни подавания през центъра, а Саймън Уитакър пусна чудесно към Нейтън Редмънд в наказателното поле. Крилото умело овладя кълбото и с кинжален удар по диагонала не остави шансове на Константопулос.

След почивката Норич се зае енергично да затваря пространствата пред вратата си, което позволи на Боро да диктува играта. Футболистите на Айтор Каранка упражниха мощен натиск, който обаче изглеждаше по-скоро стихиен и логично не доведе до много ситуации.

Една от малкото такива се откри пред грешника Аяла в 82-ата минута, когато аржентинският бранител бе оставен непокрит около точката на дузпата при центриране от корнер. Ударът му с глава бе точен, ала бранител блокира шута на няколко метра пред голлинията.

Оттук до края минутите изминаваха безжалостно една след друга за Боро, докато играчите на Норич едва дочакаха, за да почнат празненствата.