Нюкасъл затвърди силната си фома, като победи последния Саутхемптън с 3:1 като домакин в среща от 34-ия кръг на английската Висша лига.

„Свраките“ стигнаха до успеха трудно, като първата част завърши с аванс от 1:0 за гостите след гол на Стюърт Армстронг. Калъм Уилсън успя да изравни десет минути след почивката, а в края на мача с автогол на Тео Уолкът и ново попадение на Уилсън Нюкасъл стигна до трите точки. „Светците“ изглеждат обречени на изпадане в Чемпиъншип.

В друг мач от днешния ден Борнемут се наложи убедително над Лийдс с 4:1. По този начин тимът се откъсна вече на 10 точки от опасната зона, докато Лийдс все още е сериозно застрашен от изпадане.

Gulliver/GettyImages
91 снимки

Джеферсън Лерма вкара два бързи гола за „черешките“, преди Патрик Бамфорд да намали резултата. През второто полувреме Доминик Соланке вкара трети гол за Борнемут, а в добавеното време на мача Антоан Семеньо оформи крайното 4:1.