Кристъл Палас и Нюкасъл не излъчиха победител, завършвайки при равенство 1:1 в мач от деветия кръг на Висшата лига. Това бе първа точка за гостите, които останаха без мениджър по-рано през седмицата, след като Стив Брус бе уволнен и на негово място застана Греъм Джоунс. Домакините поведоха с попадение на Кристиан Бентеке в началото на второто полувреме, а „свраките“ стигнаха до равенството с гол на Калъм Уилсън в 65-ата минута.

През първото полувреме липсваха головите възможности, но все пак пред Кристиан Бентеке се откри добра перспектива за попадение, но изстрелът на нападателя от точката на дузпата премина покрай вратата.

Възпитаниците на Патрик Виейра откриха резултата в началото на втората част. В 56-ата минута Бентеке бе намерен с великолепно центриране в наказателното поле, след което хладнокръвно реализира.

В следващите минути Нюкасъл притисна съперника си и стигна до изравнителното попадение в 65-ата минута, когато с атрактивен ножичен удар вкара в мрежата на Висенте Гуита.

До края на двубоя домакините можеха да достигнат до победата, но Кристиан Бентеке не успя да реализира от добра позиция, а в 87-ата минута негов гол бе отменен заради засада.

С равенството Кристъл Палас е на 15-ото място с актив от девет точки, докато Нюкасъл остава без победа и предпоследен с четири.