Манчестър Сити победи Нюкасъл с 1:0 в един от най-интересните мачове от втория кръг във Висшата лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Хулиан Алварес през първото полувреме, като попадението бе от най-висока класа. "Гражданите" бяха по-добрия отбор, като създаваха много повече положения, а "свраките" бяха прекалено предпазливи и не успяха да затруднят много своя съперник.

Gulliver/GettyImages
15 снимки

Двата отбора играеха на сигурно през първите 20-на минути, като нямаше положения в срещата - Манчестър Сити владееше повече топката, а Нюкасъл се опитваше да изтегли играта напред по-напред по терена и по далече от собственото наказателно поле.

В 31-а минута Фил Фодън демонстрира чудесен поглед върху играта и намери Хулиан Алварес, който не се поколеба да стреля с десния крак от границата на наказателното поле, а ударът от движение на последния беше изключителен и завърши в горния ляв ъгъл. Ник Поуп нямаше шанс да реагира - 1:0 за Манчестър Сити.

Манчестър Сити Нюкасъл

източник: Sofascore

Пет минути преди края на първото полувреме Халанд получи първия си шанс в мача, като овладя топка в наказателното поле и стреля през човек по диагонала, но ударът му премина малко встрани от левия страничен стълб на Поуп.

В 63-а минута Халанд бе изведен на страхотна позиция, като овладя чудесно и опита удар с левия крак, който не му се получи и премина встрани от вратата. Това бе добър шанс за Манчестър Сити. Секунди по-късно комбинацията Фодън-Халанд се повтори, а норвежецът стреля с десния крак, но Поуп успя да реагира също с крак.

В последната минута на редовното време Манчестър Сити организира добра контраатака, която бе завършена от Фил Фодън по диагонала в далечния ъгъл, но Ник Поуп съумя да избие с крак.

Стартови състави:

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 24. Йошко Гвардиол, 3. Рубен Диаш, 25. Мануел Аканджи, 2. Кайл Уокър, 8. Матео Ковачич, 16. Радри, 10. Джак Грийлиш, 19. Хулиан Алварес, 47. Фил Фодън, 9. Ерлинг Холанд

Треньор: Пеп Гуардиола

Нюкасъл: 22. Ник Поуп, 33. Дан Бърн, 4. Свен Ботман, 5. Фабиан Шер, 2. Киърън Трипиър, 8. Сандро Тонали, 39. Бруно Гимараеш, Жоелинтон, 24. Мигел Алмирон, 10. Антъни Гордън, 14. Александър Исак

Треньор: Еди Хау