Денят е 10 февруари 2002 година. На пръв поглед обикновен ден, в който се играят поредните срещи във Висшата лига. Една от срещите обаче се оказва много по-важна, отколкото някой сигурно си е представял тогава.

Една от срещите през онази неделя, се оказва от огромно значение за похода към титлата в първенството на Англия.

Евертън срещу Арсенал. "Артилеристите" побеждават с 1:0 в мач номер 300 на Арсен Венгер начело на клуба.

Тази победа обаче значи много повече от трите точки. Тази победа, се оказва ключова за спечелването на 12-ата титла в Премиършип в историята на Арсенал.

Този мач дава началото и на рекордните за Англия 14 поредни победи, които отвеждат "топчиите" до този важен трофей.

Лондончани започват деня като четвърти в класирането, зад Ливърпул, Нюкасъл и Манчестър Юнайтед. Междувременно, Евертън е 15-и с 20 точки по-малко.

Но срещата изиграна на "Гудисън Парк" пред 31 000 души е много по-равностойна, отколкото класирането показва.

Тежка битка, завършила с пет жълти картона за... играчи на Арсенал. През първата част играта на гостите куца. След почивката обаче Силвен Вилтор някак намира топката и я праща в мрежата на "карамелите" в 62-ата минута.

По-късно реферът не уважава претенциите на Евертън за две дузпи и така мачът завършва 1:0 в полза на "артилеристите".

Те от своя страна продължават с победите в оставащите им 12 мача до края на сезона. Така не само печелят 12-ата си титла, и то с победа над големия им враг Манчестър Юнайтед насред „Олд Трафорд“, а поставят и рекорда за най-много поредни победи на Острова, който и до ден днешен е неподобрен. Рекордната серия продължава до втория кръг на следващата кампания, когато "топчиите" завършват 2:2 с Уест Хем. През същия сезон Арсенал печели и ФА Къп.