Отборът на Лестър победи с минималното 1:0 Бирмингам в двубой от 1/8-финалите на ФА Къп. Ценното попадение за домакините падна чак в 83-тата минута и бе дело на Рикардо Перейра.

"Лисиците" бяха по-добри още от началото на двубоя, но така и не успяваха да материализират усилията си. Още в 6-ата минута Денис Прат шутира, но ударът му бе блокиран от защитник.

Последваха спокойни минути, в които Бирмингам прие играта в собствената си половина и се защитаваше умело. В 36-ата минута дори Кристиан Педерсен отправи изстрел, но опитът му бе блокиран.

През втората част Лестър тотално надиграваше противника. Бен Чилуел опита да прати топката в мрежата на Бирмингам, но топката прелетя на косъм от дясната греда.

Два роследователни опита на Джеймс Мадисън също не доведоха до нищо опасно за Лий Камп.

В 75-ата минута топката най-сетне бе вкарана в мрежата, но попадението на Келечи Ихеаначо бе отменено заради засада.

Малко след това "лисиците" поведоха в резултата с гол на Рикардо Перейра, който бе оставен абсолютно непокрит и отправи перфектен нисък удар с глава.

Попадението на Перейра бе последната интересна ситуация в двубоя и то бе достатъчно, за да класира "лисиците" на 1/4-финалната фаза.